Сумські біатлоністи стартували на Кубку світу

Кубок світу 2022/23 стартував! Зазвичай стартові гонки сповнені сюрпризів, особливо якщо сезон доводиться розпочинати з індивідуальних гонок, як відбулось цього разу в Финляндия Контіолахті.

Однак віце-лідер минулого сезону Стурла Легрейд мав усі шанс, як і торік, переможно розпочати сезон. Але, точно влучивши перші 18 мішеней, два останні постріли норвежець випустив «в молоко», і втратив вже майже здобуту перемогу! З двома хвилинами штрафу Легрейд втратив навіть місце на подіумі, і фінішував шостим, пише biathlon.com.ua.

Проте зі Скандинавії перемога нікуди не поділась: по-справжньому «вистрілив» Мартін Понсілуома, який до цього мав одну перемогу в кар’єрі – на позаминулорічному чемпіонаті світу. Але то був спринт, а зараз швед довів, що може бути конкурентним і в індивідуальних гонках! Лише однієї помилки припустився Мартін на чотирьох вогневих рубежах і виграв першу гонку Кубка світу нового сезону!

Але головним героєм гонки став, напевно, 22-річний Ніклас Хартвеґ! Швейцарець став одним з лише двох стовідсоткових снайперів гонки і створив історичний для своєї країни результат! Раніше найкращим досягненням для чоловічого біатлону Швейцарії було срібло Беньяміна Веґера у індивідуалці в Поклюці на початку сезону 2010/11. І ось 12 років по тому рекорд повторений! При цьому попередній персонал-бест самого Хартвега був лише 17-м - минулого сезону в Антхольці.

Перший подіум і в активі сьогоднішнього бронзового призера. Наприкінці гонки за третю позицію боролись два німці. Більш досвідчений Роман Рес на той момент був вже пасивним спостерігачем, і лише очікував на результат свого співвітчизника Давіда Цобеля. Спортсмен, який більше відомий за стартами в Кубку IBU, від початку фінішного кола почав втрачати свою й без того невелику перевагу над конкурентами по боротьбі за подіум. І, здавалося, мусить задовольнитись лише квітковою церемонією. Але на фінішній прямій Цобель додав і у підсумку випередив Романа Реса на півтори секунди!

Звичайно, чекали ми й приємних несподіванок від українських спортсменів. Сенсацій наші хлопці поки що не створили, але непоганими результатами порадували. Принаймні за відсутності двох найдосвідченіших спортсменів команди, троє у заліковій зоні – результат!

Найкращим в нашій команді став Антон Дудченко, який і швидкість показав найвищу серед українців. Маючи три хвилини штрафу, Антон завершив гонку потраплянням у топ-30.

Наступний рядок у фінішному протоколі – також за українцем: це Богдан Цимбал, відстрілявшись з двома промахами, показав 31-й час. Ще одним нашим представником у заліковій зоні став Тарас Лесюк, для якого це лише друге потрапляння у очки Кубка світу в кар’єрі.

Четвертим з українців сьогодні стартував Денис Насико, який вдруге розпочинає сезон в Кубку світу. Але якщо минулого спезону в такій самій індивідуалці в Естерсунді був 41-й результат, то сьогодні вийшло дещо гірше – 64-та підсумкова позиція. Однак, хочеться вірити, що після повноцінної підготовки до сезону разом з першою командою, у Дениса буде більше шансів проявити себе.

Завтра у боротьбу в Контіолахті в рамках першого етапу Кубка світу вступають жінки, які також змагатимуться у індивідуальній гонці.