Сумські студенти розпочинають безстрокову акцію протесту

[b]Сумські викладачі і студенти 28 червня о 9:30 розпочинають безстрокову акцію протесту «НІ БРЕХНІ!»[/b] Штаб акції «НІ БРЕХНІ!» офіційно повідомляє про початок безстрокової акції протесту проти призначення міністром освіти та науки Станіславом Ніколаєнком Миколи Подберезського на посаду ректора СумДПУ ім.

Сумські викладачі і студенти 28 червня о 9:30 розпочинають безстрокову акцію протесту «НІ БРЕХНІ!»

Штаб акції «НІ БРЕХНІ!» офіційно повідомляє про початок безстрокової акції протесту проти призначення міністром освіти та науки Станіславом Ніколаєнком Миколи Подберезського на посаду ректора СумДПУ ім. Макаренка.

Акція «НІ БРЕХНІ!» розпочинається у День Конституції України, 28 червня, о 9.30 біля пам’ятника Тарасові Шевченку – у річницю з початку минулорічної акції спротиву сумських студентів проти об’єднання сумських університетів.

Вимоги викладачів і студентів такі:
• скасування наказу міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка про призначення ректором СумДПУ ім. Макаренка Миколи Подберезського;
• відставка ректорату, який сприяв проведенню нечесних виборів.

Акція триватиме до повного виконання вимог.

Для проведення акції створено штаб акції «НІ БРЕХНІ!», прес-центр та Громадську раду, у яку ввійшли представники громадських організацій, випускники педуніверситету, батьки та студенти інших навчальних закладів міста.

Штаб акції офіційно заявляє, що акція не є політичним заходом. Будь-які заяви, акції, мітинги та інші дії політичних партій та громадських організацій, не узгоджені зі штабом, розцінюватимуться як провокації, спрямовані на компрометацію акції.

Нагадаємо, що 25 травня цього року СумДПУ ім. Макаренка відбулися вибори ректора. Із двох кандидатів, які подолали 30-ти відсотковий бар’єр, міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко віддав перевагу Миколі Подберезському, якого і призначив ректором ВНЗ. Уже після виборів колективу ВНЗ стало відомо, що під час передвиборчої кампанії Микола Подберезський приховав деякі факти із своєї біографії. У період з 1986 по 1989 рік він перебував під слідством, 22 місяці провів у СІЗО, 10 жовтня 1988 року Київським міським судом йому було оголошено вирок, який потім, як стверджує сам М.Підберезський, був скасований Верховним Судом УРСР. Ці факти були відомі також ректорату ВНЗ, але ретельно замовчувалися. Ініціативна група переконана, що неповна інформація про кандидата на посаду ректора суттєво вплинула на результати голосування. Фактично, вибори у СумДПУ ім.Макаренка були сфальшовані через відсутність повної інформації про М.Подберезського.

З 26 травня ініціативна група викладачів і студентів намагалася привернути увагу до цієї проблеми як міністра науки і освіти С.Ніколаєнка, так і Сумської ОДА. Але ніякий офіційних відповідей досі не надійшло. Ті заходи, які пропонувалися 22 червня на прес-клубі першим заступником голови ОДА О.Лавриком і першим проректором педуніверситету А.Кудренком як методи розв’язання конфлікту (круглий стіл, анкетування, вибачення перед колективом) не були здійснені.

Натомість, вчена рада університету прийняла дві ухвали, в яких засудила дії ініціативної групи і засобів масової інформації, які висвітлюють конфлікт. На учасників акції здійснюється адміністративний тиск.

Прес-центр штаба акції «НІ БРЕХНІ!»

Прес-центр акції

Акція сумських викладачів та студентів "НІ БРЕХНІ" розпочалась

http://www.maidan.org.ua/static/news/1119949818.html

telepin

К вопросу о пользе регистрации на форуме:
пришлось забанить деятеля, зарегистрировавшегося как "Прес-центр штаба акції", за провокационные и оскорбительные посты.
Настоящий пресс-центр - зарегистрируйся!

Прес-центр акції

передам в пресс-центр, сейчас просили выложить:
---------------------------------------------------------------------------------
28 червня 2005 року, Микола Лаврик у студентському наметовому містечку

Микола Лаврик, голова ОДА: Від імені голови ОГА та моєї команди: в зв'язку з тим, що або скриті або несвоєчасно висвітлені факти із життя Миколи Підберезського, то сьогодні мав би бути єдиний вихід і я на цьому наполягатиму і рекомендуватиму міністру Станіславу Ніколаєнко – провести повторні вибори ректора СумДПУ ім.Макаренко. Це моя тверда позиція. По новому висуватимуться кандидатури, будуть обговорюватись їх програми. Більш того, щоб вирішити ситуацію, яка склалася я рекомендував ректору зібрати повторну конференцію і поставити питання довіри чи недовіри. Цього не відбулося, тому єдиний шлях – це повторні незалежні вибори. Я зобов'язаний повідомляти усі органи державної влади про те, що відбувається на Сумщині. Але на той період у міністра Станіслава Ніколаєнка били дані, довідки про те, що судимості у Підберезського не було.

Алла Ярова, прес-секретар акції: Чи вважаєте ви доречним звернення до міністра освіти? Ми просимо повідомити Президента, Прем'єр-міністра та віце-прем'єра Миколу Томенка про цю справу. І спитати чи морально, що людина бреше, будь-якими шляхами лізе до влади?

Микола Лаврик: Я впевнений, що ця ситуація буде розв'язана позитивно. Однозначно і найближчим часом. Якщо значна частина трудового колективу та студентської громади не довіряє обраному ректору, у зв'язку з тим, що рядки біографії Підберезського не зовсім прозорі, то в ректора повинно вистачити мужності зійти з арени, або об'явити повторні вибори. Чи буде він брати участь у виборах – це потім буде вирішувати і трудовий колектив і студентство.

Алла Ярова: Чи є логіка в тому, що вчена рада не збирається і не вимагає вибачень, не йде до колективу, а вдається до репресивного, командного регулювання? Чи треба звертатися до вченої ради?

Микола Лаврик: Треба слідувати статутним положенням, що існують в вашому ВУЗі. Але, якщо говорити про моральні принципи і про майбутнє університету, то треба сьогодні повернутися на початок, зробити повторні вибори (демократичні, відкриті), продивитися і проаналізувати біографію кожного учасника. Потім хай визначається трудовий колектив за участю студентства. Це моя позиція і я думаю, що вона буде найширше сприйнята.

Алла Ярова: Чи ви обіцяєте, що президент про це дізнається із ваших уст?

Олег Медуниця, заступник голови ОДА: Президент про це дізнається, тому що управління внутрішньої політики щодня подає звіти президенті про те, що відбувається в області. В минулому році адміністрація президента не отримувала жодної інформації про те, що тут відбувалось.

Микола Лаврик: Можу з гордістю сказати, в жодних виборах у Вузах нашої області адміністрація не брала участі. Я вважаю це великим позитивом. Тим більше, що ми святкуємо сьогодні день конституції. Помилки учасників виборчих перегонів це не помилки трудового колективу. Бо вони могли не знати про певні сторінки біографії. А про те, що президент знатиме – я лечу з ним на міжнародний форум в Польщу і обов'язково йому доповім.

Алла Ярова: Чому місяць ніхто не робив офіційного запиту, щоб або спростувати або підтвердити?

Микола Лаврик: Справа для ясна, що нам було запитувати? Нам не потрібні були запити ми знали об'єктивну ситуацію.

Олег Медуниця: Микола Іванович говорив з міністром. Міністр так само був в курсі.

Микола Лаврик: Ви повинні зрозуміти, що голова ОГА не має права призначати чи звільняти ректора ВУЗу.

Алла Ярова: Ми збираємо підписи на підтримку акції... Ви могли б поставити свій?

Микола Лаврик: Я не боюся поставити підпис, але я сьогодні державна посадова особа – це буде втручанням, буде не коректним.

Гость

Ребята -М О Л О Д Ц Ы!!Сумчане вас поддержат.Как нельзя было согласиться с недоумком бывшим ЗК Януковичем,так же нельзя терпеть и брехуна -ректора.
Для Вас г=н Лаврик настал МОМЕНТ ИСТИНЫ -или считаться с мнением Сумчан-или пренебречь.Один уже попробывал-пришлось драпать-до сих пор найти не могут!

Ольга

Какая нужна помощь?

Геннадий Миропольский

Прошу прощения за спам, но я придаю нижеследующей детали значение:
"Плз, - загляните в палаточку "Вірю, Знаю, Можемо!" рядом с палаточным городком.
В палатке с оранжевым окрасом, с надписью "Так, Ющенко!" продается издание МАУП.
Палатка "принадлежит" Сумскому организационно-политическому центру "Відкрите суспільство".
Рядышком - портреты Юли и координаты Виктора Черняка (Сумы) - члена партии ВО Батькіщина.
Я завтра (сегодня выходной) попробую найти Виктора Черняка, познакомиться с ним и поинтересоваться деталями.
1. На мой вопрос "В какой мере содержание продаваемых изданий МАУП ("Персонал") соотвествует бренду представленных на стендах политических партий?" я получил откровенный ответ от продавцов: ни в какой. На вопрос: "Так какого рожна Вы продаете тут антисемитскую литературу, прикрываясь потретами Ющенко и фотографиями Ю, дискредитируя их?", - я получил ответ - дайте нам краску, мы все замажем (такое впечатление, что, если дать им денег - действительно замажут, но газету МАУП продавать будут). Вариант ответа был: "у нас свобода слова" (какого рожна тогда со своей свободой слова эксплуатировать палатку Так Ющенко!? Выноси свой стол и ставь рядом...)
2. Для справки: ректор МАУП Щекин проиграл суд за разжигание национальной вражды (антисемитизм)
3. ВО Батьківщина и лично В.А.Ющенко никогда не издавали, не издают, и - надо надеяться - издавать не будут газету частного учебного заведения МАУП "Персонал". Тем паче, на уровень государственной политики "Вірю, знаю, можемо!" перли типа "Сіонізм - найбільша загроза сучасній цивілізації" не возносились.

Повторю, - я завтра постараюсь найти ответственных, но прошу посодействовать прекращению торговли этим барахлом в палатке "Так, Ющенко!", рядом со студенческой акцией сейчас, или завтра с утра.

ЗЫ. Мой диспут с продавцами проходил - по иронии судьбы - под Одесский оркестр, игравший рядом с памятником Шевченко "7.40"

Гость

Только что из стен облгосадминистрации вышли функционеры СумГПУ. По имеющейся информации (пока официально не подтвержденной)ректорат педуниверсистета в полном составе подал в отставку.

Гость

Вся эта акция - политический фарс, раздуваемый газетами.
Поэтоиу не удивлюсь, если это сообщение сотрут.

Андрій

П О З Д Р А В Л Я Ю!!! М О Л О Д Ц Ы !!! П О Б Е Д А !!!

Сарацин

....Лаврик лепечущий оправдания перед Яровой. Позорное зрелище. Уровень кондового села, волею судеб вознесенного на вершину, которое озабочено только одним: как бы подольше остаться при власти. Впервые с ностальгией впомнились времена ВП в смысле поведения и умения держать себя на публике.
Клочко на этом фоне выглядел и вел себя отлично.

А пед, конечно, жалко. Если кучка малолетних лоботрясов и две базарных бабы способны снять ректора законно избранного трудовым коллективом, поправ мнение этого самого коллектива, то грош цена такой власти.

Не сотрудник Панорамы
 
Сарацин написал:
....Лаврик лепечущий оправдания перед Яровой. Позорное зрелище.

Как раз Н.Лаврик "выжал" максимум из этой ситуации "для себя". Теперь он белый и пушистый.

 
Цитата:
Клочко на этом фоне выглядел и вел себя отлично.

Ага в особенности когда приплясовал вокруг Свердленко и чуть-ли не кричал "Подумайте! Подумайте что вы делаете! ВЫ СТОИТЕ ЗДЕСЬ НЕЗАКОННО". На на вопрос "А впрошлом году столяи законно?" политик мирового масштаба и.о. Клочко ответил "Так то было в прошлом году". Короче вел себя "отлично", как и подобает и.о.

Клочко, ау! Когда выборы?

пора

Семен Солатенко просьба четко обозначить твою позицию-Ты с нами или против нас?

Миропольский Геннадий
 
пора написал:
Семен Солатенко просьба четко обозначить твою позицию-Ты с нами или против нас?

Да, было бы неплохо.

А также прокомментировать Свистовича.

--http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=0
&key=1119833080&first=1120108002&last=1119867900

С этим, вероятно, потруднее будет?

О Семене

На вопрос же о том, что предпринимать по отношению к планирующейся 28 июня акции ответил представитель студенчества, в прошлом активист студенческого сопротивления Семен Салатенко дал ученому совету несколько рекомендаций. Во-первых, не обращать внимания на палатки, и лишить таким образом протестующих информационных поводов, просить органы местного самоуправления тоже игнорировать акцию и воздержаться от силовых методов, а также проанализировать, какой процент из участников акции составят студенты СГПУ. По его прогнозу, уже через неделю при самом хорошем раскладе эта акция сойдет на "нет".

Семен Салатенко, в прошлом активист студенческого сопротивления, ныне один из активистов ПОРЫ, консультирует ректорат !!!

Эх, Семен, и в прошлом году ты, выехавши на подмогу походу со своей группой, вместо Андрияшевки почему-то попал в "географическое пространство" между Прилуками и Пирятином, т.е. вместо Лохвицы, откуда должен был возобновить прерванный Щербанем поход и сегодня ты не туда заехал !!!

ПОРА в Сумах защищает ректора, который "скромно" умолчал на выборах о своем прошлом !!!

Кстати, а куда смотрят лидеры ПОРЫ? В частности, господин Юсов? Или что-то КАРДИНАЛЬНО изменилось в идеологии ПОРЫ? ПОРА уже не за ЧЕСТНЫЕ ВЫБОРЫ?

Михаил Свистович:

Семен Салатенко со товаріщі не активісти "ПОРИ!", а члени комерційного проекту ПоПа "ЖоПа" - Політична партія "(жовта) Пора".

Якщо говорити формально-юридично, то все одно члени - Політичної партії "Пора". Вони уже кілька місяців поставили себе поза "Порою", підтримавши партію. До речі, сумська організація була єдиною, яка беззастережно підтримала створення партії.

Я говорив з перших днів її створення, що Семен – чудак на букву "М", і що не варто з ним творити "ПОРУ!" у Сумах. Але та людина, яка знайшла його і погодилась на творення ним "ПОРИ!", казала, що він – хороший. Потім та людина, що привела до нас Семена, сама пішла до жовтої "Пори", а зараз уже там не знаходиться.

Так що не плутайте членів з активістами, а "ЖОПУ" з "ПОРОЮ!"

Эх, Семен, и в прошлом году ты, выехавши на подмогу походу со своей группой, вместо Андрияшевки почему-то попал в "географическое пространство" между Прилуками и Пирятином, т.е. вместо Лохвицы, откуда должен был возобновить прерванный Щербанем поход.

та ще й при цьому витратив усі гроші !!!

Саме після цього я й наполягав, щоб не творити "ПОРУ!" в Сумах з Семеном, а почекати й пошукати інших. Мене тоді не послухали. Сьогодні я радий, що Семен розкрив себе не лише всім нашим (нашим він розкрив себе, підтримавши партію, але для ненаших це виглядало як внутрішні розборки), але й всім решті. Ну і одночасно підтвердив, чим пахне ПоПа (жо)Па.

Кстати, а куда смотрят лидеры ПОРЫ? В частности, господин Юсов?

Туди само, куди й Семен Салатенко. І навіть набагато далі. Не сумнівайтесь.

Или что-то КАРДИНАЛЬНО изменилось в идеологии ПОРЫ?

В ЖОПІ нічого не помінялось. Вона була такою ізначально.

ПОРА уже не за ЧЕСТНЫЕ ВЫБОРЫ?

ЖоПа і чесність - взаємовиключні поняття.

--http://www2.maidanua.org/news/view-lite.php3?
bn=maidan_free&trs=0&key=1119833080

Миропольский Геннадий

Н-да, Семен, попал ты Smile
Нынче весь город теперь будет этим постингом с Майдана тебе в нос тыкать Smile
Не журись. Дело молодое Smile

view counter

Сейчас на форуме

Євген Кудлай
telepin
Лариса Брежнєва

Зарегистрированных 3
Гостей 1041
Администраторов 0

Статистика

Всего тем на форумах 177379
Все сообщения 272373
Всего зарегистрированных пользователей 65016
Последний зарегистрированный пользователь pavelgichko

Вы можете отметить интересные вам фрагменты текста, которые будут доступны по уникальной ссылке в адресной строке браузера.